Kalendārs:

Jūlijs

Izstāde EKONAUTI II

Kad:

08.07.2022 18:00
līdz 22.07.2022 19:00

Kur:

Kūrmājas prospekts 13 (Karte)

Apraksts:

Ekonauti ir uzauguši tehnopasaules sterilajā izolācijā un, apbruņojušies ar dažādiem rīkiem un zinātnieku pētījumiem, dodas dabā – sev tik svešādajā visumā – lai iepazītu citādas esamības formas: kā kustēties, kā komunicēt, kā būt līdzās. Apzināti lietotas, tehnoloģijas ļauj labāk saprast procesus dabā – ieskatīties dziļāk, sadzirdēt skaļāk, sajust ar neapbruņotu aci neuztveramus procesus, tādējādi gūstot izpratni un veicinot empātiju pret dabas objektiem un dzīvām būtnēm, un novērtējot to daudzveidību.

Mākslinieki: Aistė Ambrazevičiūtė (LT), Theun Karelse (NL), Anna Priedola, Paula Vītola, Krista Dintere, Pēters Riekstiņš, Olga Barbina

Ieeja bez maksas.

Izstāde atvērta no 9. līdz 22. jūlijam 12.00 – 19.00.


Izstāde “Mūžīgi Čaks” – veltījums Aleksandra Čaka 120. jubilejā

Kad:

18.07.2022 08:00
līdz 30.09.2022 00:00

Kur:

Liepājas Universitāte, Liepāja, LV-3401, Latvija (Karte)

Apraksts:

Liepājas Universitātē, Lielā ielā 14 līdz 2022. gada septembra nogalei būs skatāma Latvijas Nacionālā arhīva veidotā dokumentāro liecību izstāde “Mūžīgi Čaks” – veltījums Aleksandra Čaka 120. jubilejā.

Izstādē “Mūžīgi Čaks” tiek atklāts mūžīgais, pārlaicīgais dzejnieka daiļradē – tas, kas paliek nemainīgs un saprotams neatkarīgi no laikmeta un paaudzes, kurai pieder tās lasītājs, no dvēseles visnoslēpumainākajiem pārdzīvojumiem A. Čaka mīlas lirikā, Rīgas tēlojumiem, līdz nacionālā pašapziņas, tēvzemes mīlestībai, ziedošanās un varonības tēmai.

Latvijas Nacionālā arhīva dokumentārais mantojums dod iespēju izstādes apmeklētājiem arī vizuāli ieraudzīt Rīgu un tās ļaudis A. Čaka daiļrades tapšanas laikā, rosinot interesi par dzejnieka personību, daiļradi, personības un laikmeta attiecībām. Popularizē Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu un Rīgas tēlu, kam A. Čaka daiļradē ir īpaša nozīme. Izstādē eksponēti daudzveidīgi gan formas, gan satura ziņā dokumenti, kas skatītājiem tiek piedāvāti, izmantojot īpašus scenogrāfiskus un audiovizuālus risinājumus.

Izstāde iepazīstina ar Latvijas Nacionālā arhīva uzkrāto daudzveidīgo dokumentu klāstu par dzejnieka, tulkotāja A. Čaka personību, laiku, kurā viņa daiļrade tapusi, darbu ekranizāciju (animāciju) un iestudējumiem. To bagātina materiāli no Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas arhīviem, Liepājas teātra un Dailes teātra.

Izstāde izvietota Liepājas Universitātes ēkas 3. un 4. stāvā un apmeklētājiem tā ir pieejama bez maksas.