Jaunumi:

Atpakaļ
21.05.2012

Ir īstenots projekts "Metodoloģiskā ietvara veidošana reģionālā biznesa izaugsmes veicināšanai (LT-LV)"

Liepājas Universitātē tika īstenots projekts "METODOLOĢISKĀ IETVARA VEIDOŠANA REĢIONĀLĀ BIZNESA IZAUGSMES VEICINĀŠANAI (LT-LV)", kura mērķis bija sekmēt uzņēmējdarbības attīstību Lietuvas - Latvijas pārrobežu reģionos.


Projekta tēma: sagatavot metodoloģisko ietvaru, lai uzņēmēji un pašvaldības varētu veiksmīgāk plānot uz efektivitāti orientētu uzņēmumu izaugsmi Lietuvas - Latvijas pārrobežu reģionos.


Projekta aktivitātes fokusējās uz zinātniskās pētniecības sadarbību, lai identificētu biznesa attīstības problēmas un palielinātu uzņēmumu izaugsmes veicināšanas pasākumu efektivitāti divos Lietuvas - Latvijas pārrobežu reģionos (Klaipēdas apgabalā un Kurzemes reģionā) un kaimiņu (Kauņas) apgabalā.


Projekta sadarbības partneri -  trīs augstākās izglītības institūcijas:

 

  • Projekta vadošais partneris - Kauņas Tehnoloģiju Universitāte (Lietuva).
  • Projekta partneri - Liepājas Universitāte (Latvija) un Klaipēdas Universitāte (Lietuva) .


Projekts devaiespēju visiem partneriem stiprināt sadarbību reģionālajos pētījumos, iesaistot vadības un/ vai ekonomikas specialitāšu studentus projekta aktivitātes.

Projekta rezultātā:

 

  • Izstrādāta reģionālās attīstības un biznesa izaugsmes simulācijas programma, kura izmantojama kā ekonomikas un sociālās attīstības analīzes rīks,
  • Simulācijas programma aprobēta semināros Liepājā un Klaipēdā, piedaloties uzņēmējiem, pašvaldību pārstāvjiem, augstskolu mācībspēkiem un studentiem,
  • Liepājas Universitātē bez maksas ir pieejamainteresentiem projektā izstrādātā simulācijas programma,
  • Papildināti Liepājas Universitātes vadībzinību studiju programmu studiju kursi ar projektā iegūtiem pētījumu rezultātiem un izstrādāto simulācijas programmu,
  • Izstrādāta Lietuvas - Latvijas pārrobežu uzņēmējdarbības izaugsmes veicināšanas stratēģija.


Ar projekta rezultātiem pašvaldību pārstāvji, biznesa organizācijas un uzņēmēji, augstskolu mācībspēki un studenti, tūrisma informācijas centru un asociāciju pārstāvji un citi interesenti tika iepazīstināti zinātniski - praktiskā konferencē š.g. 11. maijā Liepājā viesnīca “Europa City Amrita”.


Projekta īstenošanas periods: 2010. gada 1. decembris - 2012. gada 31. maijs


Projekta budžets –155 959,42 EUR


Saite uz programmas mājas lapu: http://www.latlit.eu/

 

Projekta vadītāja

Lilita Ābele

Tālr.: + 37126522583

e-pasts: lilita.abele@liepu.lv