Jaunumi:

Atpakaļ
Leonarda Ķestere, 27.09.2023 19:25

Liepājas Universitāte piedalās starpdisciplinārā projektā “Atstājiet komentāru par Liepāju!”

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA), Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti kopā ar nozares profesionāļiem apvienojušies projektā “Atstājiet komentāru par Liepāju! / Leave a comment on Liepāja!”, lai iedziļinātos Liepājas unikālajā pagātnē un tagadnē, izceļot tās transformāciju no bijušās industriālās pilsētas un slēgtās militārās teritorijas par dinamisku 21. gadsimta pilsētas centru ar globālu ietekmi. Projekta ietvaros 29. septembrī plkst. 12.00 pie Liepājas kanāla (Stūrmaņu iela 1) notiks mākslas darba “Atstājiet komentāru par Liepāju!” atklāšanas pasākums un plkst. 14.00–16.00 Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars” Kamerzālē norisināsies diskusija “Liepājas paradoksālās ģeogrāfijas – komentāri?".

Pēc projekta eksperta, mākslinieka un dizainera Kristapa Ancāna domām ”projekta ietekme sniedzas tālāk par tiešo auditoriju, kļūstot par vērtīgu resursu plašākiem pētniecības un izglītības mērķiem. Turklāt uzmanība tiks pievērsta pieejamības, vienlīdzības un iekļaušanas nozīmei, veicinot dialogu par šīm svarīgajām tēmām kā daļu no projekta visaptverošajiem mērķiem”. Projekta mērķis ir aktīvi iesaistīt sabiedrību šo tēmu izpētē, veicinot dažādas perspektīvas un atziņas gan no iedzīvotājiem, gan apmeklētājiem. Izmantojot publisko telpu kā mākslas un diskursa audeklu, iniciatīva cer radīt paliekošu ietekmi uz Liepājas kopienu, identitāti un tās globālo uztveri.

Projektā divdesmit Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Rīgas Tehniskās universitātes maģistrantūras studenti kopā ar Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas studentiem apvienojušies, lai radītu 2D mākslas darbus, kas tiks eksponēti uz nama fasādes Liepājā, Stūrmaņu ielā 1.

Savukārt diskusijas “Liepājas paradoksālās ģeogrāfijas – komentāri?” uzmanības centrā būs jautājumi par pilsētas identitāti, apskatot koncertzāles “Lielais Dzintars” nozīmi saistībā ar skaņu, klusumu un kultūras dzīvi, tostarp Liepājas kultūras mantojuma godināšanu mūzikā un tā ietekmi uz pilsētas identitāti. Pievēršoties Liepājas dabas izpētei, apskatot saikni starp Liepājas ikonisko tiltu un tā saitēm ar franču kultūru un arhitektūru. Diskusijā piedalīsies māksliniece un pasniedzēja Anna Priedola, arhitekts Uģis Kaugurs, muzikologs Orests Silabriedis, mākslinieks un pasniedzējs Kristaps Ancāns un attīstības projektu vadītājs Mārcis Puriņš. Diskusiju vada radošuma un kultūrpolitikas eksperts Timurs Tomsons.

“Ar dinamisku diskusiju projekta mērķis ir rosināt jēgpilnas sarunas un pārdomas par inovatīviem risinājumiem pilsētas iedzīvotāju iesaistei un mākslas nozīmi sabiedriskajā telpā, par Liepājas mantojumu, kultūru un nozīmi mūsdienās”, uzsver projekta eksperte Ieva Zemīte.

Projekta vadošie eksperti ir LKA asociētā profesore, LKA un RTU kopīgās maģistra studiju programmas “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments” direktore Ieva Zemīte, LKA karjeras un attīstības projektu konsultante un producente Leonarda Ķestere un LMA starpdisciplinārās mākslas maģistratūras POST specializācijas vadītājs un mākslinieks Kristaps Ancāns.

Projektu “Atstājiet komentāru par Liepāju! piedalās studenti – Ronja Burve, Paula Cukura, Artis Deičmanis-Bulavs, Anete Kalēja, Aiga Leitholde, Uģis Ozols, Konstance Pīlēna, Kristīna Virse, Katrīna Anna Strīķe, Santa Raciņa, Leina Ruļuka, Olga Verjajeva, Dena Doloresa Sircova, Krišjānis Beļavskis, Ieva Viese-Vigule, Laura Aizporiete, Katrīna Laura Biksone, Kristers Krūms, Spāre Vītola, Lauma Muižarāja, Jekaterina Jevdokumova, Kristofers H. Antāns, Elizabete Miķelsone, Beatrise Šulte, Mikus Svikulis, Kristena Sokolovska un Sabrina Roberta Rače.

Projekts “Atstājiet komentāru par Liepāju! / Leave a comment on Liepāja!” tiek līdzfinansēts no ERAF projekta "RTU Studentu Inovāciju granti" programmā RTU CREATIVE PUBLIC SPACES. Projekts noris sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas vadītāju, docētāju un mākslinieci Annu Priedolu, Liepājas Universitātes profesori Zandu Gūtmani, koncertzāli “Lielais Dzintars”, Liepājas Domes Kultūras pārvaldi, programmu “Liepāja-Eiropas Kultūras Galvaspilsēta 2027” un Māri Moru, Stūrmaņu ielas īpašnieku pārstāvi.