Liepājas Universitātē starptautiskā konferencē diskutē valodnieki (0)

Simona Laiveniece
Sabiedrisko attiecību daļa
29.11.2018

Foto: Ģirts Gertsons

Liepājas Universitātē divas dienas notiek 23. Starptautiskā zinātniskā konference “Vārds un tā pētīšanas aspekti”, kurā piedalās gandrīz simts dalībnieku no septiņām valstīm. Šis ir lielākais valodnieku pasākums Latvijā, kas apliecina, ka valodas pētīšanas nozare Liepājas Universitātē ir spēcīga.

 

Konferences atklāšanā Liepājas Universitātes rektore Dace Markus uzsvēra: “Tas, ka konference notiek jau 23. reizi, ir stabilitāte un garantija, bet mums jāatceras, ka viena no galvenajām vērtībām ir cilvēciska un dzīva valoda.”

 

Valsts valodas centra vadītājs Māris Baltiņš, kurš konferences atklāšanā nolasīja referātu “Latviešu valodas attīstības redzējums: pārmaiņas Pirmā pasaules kara gados ceļā uz savu valsti”, atzina, ka konferencē cenšas piedalīties, neizlaižot nevienu no tām, kopš 90 gadu beigām: “Te tiek sapulcēti dažādi cilvēki, kuri dzird viens par otra pētījumiem. Jebkuras zinātnes jautājums ir dalīties ar atziņām, ko esam ieguvuši.”

 

Divas dienas četrās sekcijās zinātnieki diskutē par latviešu valodu, un kā teica Humanitāro un mākslas fakultātes dekāne Zanda Gūtmane: “Vārds veido literāru tekstu un literāram tekstam ir saistība ar vārdu. Novēlu Jums veselīgu atvērtību starpdisciplinaritātei!”

 

Foto ŠEIT. 

Atpakaļ

Neviens komentārs šim ierakstam vēl nav pievienots.

Zemāk novietotajā laukā, lūdzu ievadiet drošības kodu g2dq, pretējā gadījumā Jūsu komentārs netiks pievienots:

Nosūtīt

Kalendārs

Dec
17

Senāta sēde

Lielā iela 14, Liepāja, [...]

12:00

Dec
19

LiepU Ziemassvētku sarīkojums

Liepājas Universitāte, Lielā [...]

15:00

Jan
14

Zinātnes padomes sēde

Lielā iela 14, Liepāja, [...]

12:00