Jaunumi:

Arhīvs
25.07.2018, Sabiedrisko attiecību daļa

“Digitālais komposts” – jaunie mākslinieki par sociālajiem medijiem un virtuālo realitāti.

Liepājas Universitātē no 23. jūlija līdz 17. augustam notiek papilduzņemšana gan pamatstudijās, gan augstākā līmeņa studijās. Vairākās studiju programmās joprojām iespējams pieteikties uz valsts finansētajām budžeta vietām. Viena no šādām programmām ir “Jaunie mediji un audiovizualā māksla”.

 

Ar to, kādas prasmes un zināšanas par nākotnes digitālajām tehnoloģijām iegūst studiju programmā “Jaunie mediji un audiovizuālā māksla” studējošie aicinām iepazīt izstādē “Digitālais komposts”, kas skatāma RIXC galerijā, Rīgā, Lenču ielā 2.

 

Izstādē jaunie mākslinieki Katrīne Rožukalne, Gustavs Lociks, Paula Dille un Māris Dejus atklāj mūsu iekšējo cīņu ar “būt vai nebūt” sociālajos medijos, risina informācijas ekoloģijas un privātuma jautājumus interneta vidē un aizved mūs virtuālās realitātes ceļos un līkločos.

 

Izstādes “Digitālais komposts” mākslinieki ir Liepājas Universitātes programmas “Jauno mediju māksla” absolventi. Šī studiju programma Liepājas Universitātē tika izveidota pirms desmit gadiem sadarbībā ar Jauno mediju kultūras centru RIXC. Kopš tā laika programma attīstījusies līdz maģistrantūras un doktorantūras līmenim, un absolventi gūst starptautiskus panākumus, gan turpinot studijas citās augstskolās Eiropā un ASV, gan aktīvi piedaloties izstādēs Latvijā un starptautiskos festivālos Eiropā, kā arī dibinājuši paši savus radošos uzņēmumus, veidojot video, animācijas, interneta projektus, audiovizuālas performances, skaņas un jauno mediju mākslas darbus, videoprojekcijas brīvdabas pasākumos un digitālās mākslas objektus pilsētvidē.

 

Apvienojot resursus ar Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu RISEBA šogad Liepājas Universitāte aicina jauniešus studēt jaunajā kopīgajā maģistrantūras programmā “Jaunie mediji un audiovizualā māksla”. Programma ir izstrādāta, lai piedāvātu apgūt jaunas zināšanas un prasmes ne tikai jaunajiem māksliniekiem, bet ikvienam interesentam, arī tiem, kas ieguvuši bakalaura vai maģistra grādu citās nozarēs, bet vēlas papildināt savas zināšanas nākotnes nozarēs, kas saistītas ar radošumu, inovācijām, tehnoloģijām, mākslu, dizainu un kultūru. Programma piedāvā apgūt jaunāko tehnoloģiju pielietojumu audiovizuālajās mākslās un radošajās industrijās – no prasmēm tradicionālākos medijos (video, skaņa, internets) līdz virtuālajai un paplašinātajai realitātei, 360 grādu video, imersīvajai skaņai, spēļu vidēm, multimediju performancēm, digitālajiem tīkliem un datu vizualizācijai.

 

Studiju programmā pieejamas 4 specializācijas: Liepājas Universitātes realizētie virzieni ir “Digitālā māksla” un “Skaņas māksla un elektroniskā mūzika”, RISEBA realizētie virzieni – “Audiovizuālo mediju māksla” un “Multimediju skatuves māksla”. Jaunajā maģistra programmā ir piesaistīti Liepājas Universitātes un RISEBA labākie mācībspēki, starp kuriem ir atzīti digitālie mākslinieki, kino režisori, skaņas mākslinieki, komponisti, mediju teorētiķi no Latvijas, Ziemeļeiropas, Lielbritānijas un ASV.

 

Plašāka informācija – Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas mājas lapā: www.mplab.lv.

                                   

Informāciju sagatavoja:

Daina Siliņa no Jauno mediju kultūras centra RIXC sadarbībā ar Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratoriju.