Jaunumi:

Atpakaļ
Zane Jansone | Sabiedrisko attiecību daļa, 31.05.2018 00:00

Gleznošanu iepazīst caur krāsām un radīšanas procesu

Liepājas Universitātes mākslinieku telpā pasniedzējas Intas Klāsones vadībā reizi nedēļā kopā pulcējas dāmas no Liepājas Diakonijas centra, lai projekta ietvaros apgūtu gleznošanas prasmes.


Dāmas atzīst, ka ir bez priekšzināšanām un gleznošanas nodarbības apmeklē tādēļ, ka patīk darba radīšanas process. Tā ir kā relaksācija, kas ļauj nedomāt par ikdienas stresu un lielo mūsdienu informācijas gūzmu, kas gāžas pāri. Dalībnieces stāsta, ka neesot viegli, jo neiet tik ātri, kā gribētos un, ja nesanāk, tad ir lieli pārdzīvojumi, gribas visu mest stūrī un padoties. Šādos brīžos viņas cenšas viena otru uzmundrināt. Dāmas priecājas par darbošanos tieši LiepU telpās, jo tās liek sajusties kā īstām māksliniecēm, radot šeit sajūtu un īsto atmosfēru, kā arī lepojas par talantīgo, nopelniem bagāto pasniedzēju.


Pasniedzēja Inta Klāsone stāsta: “Man šķiet interesanti, ka cilvēki, kas agrāk to nav darījuši, nav gleznojuši, bijuši ar ko citu dzīvē aizņemti, citā profesijā strādājuši, tagad bauda caur krāsām. Mēģinām gan mācīties no meistariem, gan saprast, ko paši varam likt klāt. Man šķiet ir labi, ka viņas to dara uz audekliem, jo tad darbiem ir lielāka vērtība. Šeit kopā nāk sievietes, kurām iepriekš nav bijusi iespēja baudīt krāsu. Tā ir lieta, kad  ne par ko citu nav jādomā. Nododies krāsai un nododies meklējumiem. Tu dari to un tev viss pārējais ir pakārtots, tu esi mākslā.”


Apskatīt darbus bija ieradies arī mācītājs Mārtiņš Urdze, kurš ir idejas autors un atzīst, ka projekts ir vairāku cilvēku kopdarbs. Arī viņš priecājās par dāmu sasniegumiem: “Prieks skatīties. Fantastiski, ka var atklāt talantus un dāvanas. Tik dažādi.” Septembrī atsāksies nodarbības.


Foto ŠEIT.