Jaunumi:

Atpakaļ
27.06.2011 00:00

Liepājas Universitātē modernizē studiju laboratorijas un bibliotēku

Liepājas Universitātē ir noslēdzies viens no projekta „Liepājas Universitātes infrastruktūras un mācību aprīkojuma modernizācija prioritāro virzienu studiju kvalitātes uzlabošanai, nodrošinot vienlīdzīgu iespēju principu un universālu vides pieejamību” iepirkumiem aparatūras iegādei studiju laboratorijām un bibliotēkai par kopējo summu 584 615 lati. Pašlaik notiek aparatūras piegāde un uzstādīšana. Iepirkuma rezultātā tiks atjaunota datoru aparatūra un programmatūra sešās datorzinību studiju laboratorijās, modernizēta fizikas un vides zinību laboratoriju studiju aparatūra un datorizēts matemātikas mācīšanas metodikas kabinets. Arī logopēdijas studiju kabinetā tiks uzstādīta studentu praktiskā darba prasmju un iemaņu ieguvei un attīstīšanai nepieciešamā aparatūra.

 

Kā pastāsta rektora palīgs attīstības jautājumos Dzintars Tomsons, tad šis iepirkums Liepājas Universitātē jau nepieciešams sen, jo tas ir būtisks solis studiju kvalitātes uzlabošanā. Iegādātā aparatūra un programmatūra nodrošina iespējas apgūt padziļinātas zināšanas un prasmes eksakto zinātņu jomās atbilstoši nozares attīstības tendencēm un darba tirgus prasībām. Tā paver plašākas iespējas mācībspēkiem un studējošajiem iesaistīties gan starptautiskos, gan reģionālos lietišķo pētījumu projektos. Modernizētās un izveidotās studiju laboratorijas perspektīvā kalpos kā materiāli tehniskā bāze inženierzinātņu studiju programmu attīstībai Kurzemē.

  ERAF 1.2.1.1.apakšaktivitātes „Augstākās izglītības iestāžu telpu un iekārtu modernizēšana studiju programmu kvalitātes uzlabošanai, tajā skaitā nodrošinot izglītības programmu apgūšanas iespējas arī personām ar funkcionāliem traucējumiem” (finansējuma nr. 2010/0107/3DP/3.1.2.1.1/IPIA/VIAA/010) ietvaros tiek realizēts LiepU projekts „Liepājas Universitātes infrastruktūras un mācību aprīkojuma modernizācija prioritāro virzienu studiju kvalitātes uzlabošanai, nodrošinot vienlīdzīgu iespēju principu un universālu vides pieejamību”, kura mērķis ir attīstīt dabaszinātņu, matemātikas, informācijas tehnoloģiju, vides zinību, radošo industriju, mākslas un pedagogu izglītības studiju programmu spektru, atbilstoši vietējās, reģionālās nozīmes vajadzību nodrošināšanai speciālistu sagatavošanā.