Jaunumi:

Atpakaļ
28.06.2010

Gadskārtējais Fulbraita programmas stipendiju konkurss

ASV vēstniecība izsludinājusi ASV valdības konkursu uz Fulbraita programmas stipendijām studentiem un pētniekiem 2011./2012.mācību gadam. ASV vēstniecība kvalificēties Fulbraita programmas stipendijai aicina pieteikties ikvienu studentu un pētnieku.

Fulbraita programmas stipendija studentiem tiek piešķirta uz vienu mācību gadu studijām ASV universitātē. Fulbraita programmas stipendija pētniekiem tiek piešķirta, lai veiktu pētījumu un/vai pasniegtu lekcijas. Fulbraita programmas stipendija sedz mācību maksu ASV universitātē (studentiem), ikmēneša stipendiju, veselības apdrošināšanu un ceļa izdevumus. Pretendentiem jābūt oficiāli reģistrētiem Latvijas iedzīvotājiem un pieteikšanās laikā jāatrodas Latvijā. Pretendentiem jābūt atbilstošai akadēmiskajai izglītībai, jāpārvalda angļu valodu un jābūt vēlmei ASV iegūtās zināšanas pēc studiju beigām izmantot Latvijas labā.

Studentiem, piesakoties uz stipendiju, jābūt ieguvušiem bakalaura grādu līdz 2011.gada jūnijam, turklāt pieteikties studijām var jebkurā nozarē, izņemot medicīnu. Uz stipendiju pētījumiem var pretendēt akadēmiķi vai augstskolu mācībspēki, kas jau ieguvuši doktora grādu vai gatavojas pabeigt disertāciju. Arī pētījumus iespējams veikt jebkurā jomā, izņemot medicīnu. Pieteikšanās termiņš studentu stipendijām ir 2010.gada 7.septembris, bet pētnieku stipendijām 2010.gada 24.novembris. Plašāka informācija un pieteikuma anketa pieejama nājas lapā internetā: riga.usembassy.gov.

Fulbraita programmas stipendiju mērķis ir veicināt savstarpēju izpratni starp ASV un citu valstu iedzīvotājiem. Tās ietvaros vairāk nekā 300000 dalībnieku ir bijusi iespēja dalīties viedokļos, iepazīt dažādas kultūras, kā arī politiskās un ekonomiskās struktūras. Kopš 1992.gada ASV valdība ir piešķīrusi 196 Fulbraita programmas stipendijas izciliem studentiem, skolotājiem un profesoriem no Latvijas. Bijušais ASV senators Viljams Fulbraits nodibināja Fulbraita programmu 1946.gadā. Fulbraita programmu pārrauga Valsts departamenta Starptautiskās izglītības institūts.

Oriģinālraksts : http://www.studentnet.lv/studejam/article.php?id=254292