Jaunumi:

Atpakaļ
-, 20.10.2014

ES mājā informēs par studiju iespējām Eiropas Savienībā

23. oktobrī no plkst. 16:00 līdz 18:00 aicinām vidusskolēnus, studentus un citus interesentus apmeklēt informatīvo semināru „Augstākā izglītība Eiropas Savienībā: iespējas un nosacījumi” un noskaidrot, kā izvēlēties piemērotāko ārvalstu augstskolu un kas nepieciešams, lai veiksmīgi uzsāktu studijas. Pasākums notiks Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā. 

Eiropas Savienības valstīs ir vienota augstākās izglītības telpa, tāpēc kā ES pilsoņiem Latvijas jauniešiem un jebkuram interesentam ir tiesības studēt augstskolā jebkurā ES dalībvalstī ar tādiem pašiem nosacījumiem kā šīs valsts piederīgajiem.

Seminārā būs iespēja noskaidrot, kā izvēlēties piemērotāko augstskolu ārvalstīs, un uzklausīt praktiskus ieteikumus, kas būtu jāņem vērā pirms studiju uzsākšanas ārpus Latvijas. Kur meklēt informāciju par Latvijā izsniegtu vidējās un akadēmiskās izglītības dokumentu atzīšanu ārvalstīs? Kādi starptautiski valodas pārbaudes testi jānokārto, lai varētu pieteikties studijām ES augstskolās?

Pasākuma noslēgumā eksperti sniegs noderīgu informāciju par iespējām saņemt kredītu studijām, kā arī aktuālajiem stipendiju piedāvājumiem, kas galvenokārt paredzēti doktorantūras studijām Eiropas Savienības un citās valstīs.

Seminārā piedalīsies speciālisti no Valsts izglītības attīstības aģentūras, Akadēmiskās Informācijas centra, Studiju un zinātnes administrācijas un The Baltic Council for International Education – Riga.

Pasākumā aicināti piedalīties vecāko klašu skolēni un studenti, kā arī jebkurš interesents.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus pasākumam pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.


Anita Jansone, 
Eiropas Savienības mājas 
Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja