Mūžiglītība

Atpakaļ
04.12.2015

Stāstīs par darba, uzņēmuma un autoratlīdzības līgumiem

10. decembrī plkst. 18.00 – 19.30 Liepājas Universitātē (Lielā iela 14, 327. telpa) Mūžizglītības nodaļa aicina apmeklēt „Mazās akadēmijas” lekciju „Darba un uzņēmuma līguma atšķirības. Kad slēgt autoratlīdzības līgumus?”, un to vadīs tiesību zinātņu maģistre, LiepU juriskonsulte Iveta Tumaščika.


Lekcijā interesentiem tiks skaidrota līguma veida izvēles specifika noteiktās situācijās, tiks sniegtas zināšanas par darba, uzņēmuma un autoratlīdzības līgumu būtiskām atšķirībām, katra līguma veida slēgšanas gadījumiem. Varēs uzzināt arī par darba devēju, darbinieku ieguvumiem un zaudējumiem, izvēloties noteiktu līguma formu.


Iveta Tumaščika norāda, ka darba devēji vienmēr domā par to, kā samazināt uzņēmuma vai iestādes izmaksas: “Vienmēr arī tiek rasts kāds risinājums, un bieži vien tas saistīts ar nodokļu optimizāciju, noformējot darba tiesiskās attiecības, piemēram, darba līguma vietā noslēdzot uzņēmuma līgumu vai autoratlīdzības līgumu. Bieži vien izrādās, ka līguma formas izvēle ir bijusi kļūdaina un gan darba devējam, gan darbiniekam rodas nopietnas problēmas.”


Katru studiju gadu LiepU Mūžizglītības nodaļa lekciju cikla „Mazā akadēmija” ietvaros ikvienam piedāvā papildināt zināšanas tematiski dažādās lekcijās, kuras ir bez maksas.Lekcijai lūgums iepriekš pieteikties, zvanot pa tālruni 63429249 vai rakstot uz e-pastu: liga.apenite@liepu.lv.