Jaunumi:

Atpakaļ
Kristīne Puķīte, 06.01.2020

LiepU studentiem uz koncertu biļetes ar atlaidi

Studentiem biļetes par zemāku cenu, 5,00 € par biļeti (pilna biļetes cena ir no 12,00€ līdz 20,00€).

Klīvlands Vatkiss ar performanci “VocalSuite”  uzstāsies Liepājā, 11. janvārī, koncertzālē “Lielais Dzintars”.
Koncerta sākums plkst. 19.00.

Lai rezervētu biļetes, lūdzu, nosūtīt savu vārdu, uzvārdu uz e-pastu: kristine.redmonkeylodge@gmail.com.

Sestdien, 11. janvārī  Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar solo vokālo performanci  “VocalSuite” uzstāsies mūzikas leģenda Klīvlands Vatkiss (Cleveland Watkiss). Priekšnesumā vokālā improvizācija mīsies ar elektroniku un mirkļa burvību.

Klīvlands Vatkiss ir uzstājies un strādājis kopā ar dažādiem pasaulē zināmiem māksliniekiem, piemēram, Bjorka, Bobs Dilans, Stīvijs Vonders, Vintons Marsalis, Kīts Ričards, grupu “The Who” un Karalisko Filharmonijas orķestri un citiem. Viņš ir arī viens no grupas ''Black Top'' izpildītājiem. Izdevums “Evening Standart” viņu nodēvējis par “Labāko Lielbritānijas džeza mūziķi - vīrieti”.  Ar savām vokālajām dotībām Vatkins trīs gadus pēc kārtas ir saņēmis Wire/Guardian balvu kā “Labākais džeza vokālists” un 2017. gadā apbalvots arī ar Lielbritānijas džeza balvu “Parliamentary Jazz Awards”. Kritiķi Vatkisa muzikalitāti salīdzina ar tādām zvaigznēm kā Bobijs Makferijs un Rejs Čārlzs.

Liepājas koncertā klausītāji dzirdēs “VocalSuite” - vokālās improvizācijas performanci, kurā Vatkiss izmanto savu balsi un ierakstīšanas tehnoloģijas iespējas, vokālo skaņdarbu radot īsi pirms uzstāšanās vai arī koncertā - auditorijas acu priekšā. Ar savu balsi Vatkiss savieno dažādas pasaules kultūras un dažādus mūzikas žanrus - sākot no klasiskās mūzikas līdz Āfrikas ritmiem, no džeza līdz kora mūzikai un tā tālāk. Performancē būtiska loma ir apkārtesošajai atmosfērai, kas vienā mirklī var izmainīt performances attīstību. Pasaulslavenā vokālā grupa “Take 6” par Vatkisa veikumu “VocalSuite” sacījuši: “Vai tas nav apbrīnojami – viņš viens var paveikt to, ko varam mēs visi seši kopā!”

Ieskats Vatkisa improvizācijā: https://youtu.be/HrMulYc3eyE