Jaunumi:

Atpakaļ
Simona Laiveniece | Sabiedrisko attiecību daļa, 29.11.2018

Liepājas Universitātē starptautiskā konferencē diskutē valodnieki

Liepājas Universitātē divas dienas notiek 23. Starptautiskā zinātniskā konference “Vārds un tā pētīšanas aspekti”, kurā piedalās gandrīz simts dalībnieku no septiņām valstīm. Šis ir lielākais valodnieku pasākums Latvijā, kas apliecina, ka valodas pētīšanas nozare Liepājas Universitātē ir spēcīga.

Konferences atklāšanā Liepājas Universitātes rektore Dace Markus uzsvēra: “Tas, ka konference notiek jau 23. reizi, ir stabilitāte un garantija, bet mums jāatceras, ka viena no galvenajām vērtībām ir cilvēciska un dzīva valoda.”

Valsts valodas centra vadītājs Māris Baltiņš, kurš konferences atklāšanā nolasīja referātu “Latviešu valodas attīstības redzējums: pārmaiņas Pirmā pasaules kara gados ceļā uz savu valsti”, atzina, ka konferencē cenšas piedalīties, neizlaižot nevienu no tām, kopš 90 gadu beigām: “Te tiek sapulcēti dažādi cilvēki, kuri dzird viens par otra pētījumiem. Jebkuras zinātnes jautājums ir dalīties ar atziņām, ko esam ieguvuši.”

Divas dienas četrās sekcijās zinātnieki diskutē par latviešu valodu, un kā teica Humanitāro un mākslas fakultātes dekāne Zanda Gūtmane: “Vārds veido literāru tekstu un literāram tekstam ir saistība ar vārdu. Novēlu Jums veselīgu atvērtību starpdisciplinaritātei!”

Foto ŠEIT.