Dizaina studentu radošais laiks (0)

Zane Jansone
Sabiedrisko attiecību daļa
09.05.2018

Foto: publicitātes

26. aprīlī Liepājas Universitātes studiju programmas “Dizains” studenti kopā ar mācībspēkiem piedalījās Kauņas kolēģijas Lietišķo zinātņu universitātes J. Vienožinska mākslas fakultātes radošās studentu apvienības organizētajā  Starptautiskajā studentu konferencē  “Ideju forums 2018”.


Konferences plenārsēdē LiepU studente Kristīne Lindberga prezentēja studiju programmas “Dizains” 2. un 3. kursa radošo darbu, kas tapis studiju ietvaros, “Liepājas Baleta un deju studijas” 15 gadu jubilejas koncertam Liepājas Teātrī, kam studenti izstrādāja vizuālo dizainu, tai skaitā veidoja video intervijas, afišu, programmas bukletu, skatuves fonus un iekārtoja foto izstādi. Programmas direktore Inta Klāsone priecājas: “Pateicamies par uzticību Liepājas Baleta un deju studijas vadītājai I. Lūrei, kura bija atvērta savstarpējai sadarbībai. Tā bija liela uzticība, izaicinājums, atbildība un gods.”


Lietuvā notikušajā konferencē studentes piedalījās arī mākslas darbu izstādē ar fotogrāfijām, pašu veidotām vestēm, Liepājas ainavām tekstila gleznās un  rokām darinātām grāmatām. Ar roku darināto grāmatu izstrāde turpinās starptautiskā starpdisciplinārā projekta ietvaros, kā veltījumu Baltijas valstu –  Latvijas, Lietuvas, Igaunijas simtgadei. Ideja par valsts atjaunošanas 100 gadu jubileju atspoguļo Baltijas valstu iedzīvotāju trīs visaugstākās vērtības - sadarbību, atbildību un jaunradi. Rudenī grāmatas ir paredzētas eksponēt Liepājas Universitātē. Grāmatās ir iekļauta Baltijas valstu simbolika, atspoguļota katras valsts kultūras un vēsturiskās īpatnības un izstrādātāja personiskās attiecības ar savas valsts vēsturi.


Studente Kristīne Lindberga stāsta par piedzīvoto: “Iegūta interesanta pirmā pieredze prezentējot savu un kursa biedru projektu un radītos darbus internacionālā līmenī. Šāda iespēja palīdz gūt pašpārliecību turpmākajām gaitām. Konferencē uzzinājām par lietuviešu grafiskā dizaina studentu izmantotajām tehnikām darbu tapšanā un to, ka viņu darbi tiek veidoti konkursa veidā, kur labākie tiek realizēti kā vides objekti”


Marta Tauriņa, studiju programmas “Dizains” 2. kursa studente atzīst: “Parasti tik lielas lietas kā vizuālā dizaina izstrāde nepiekrītu darīt, bet šī reize ir pierādījums tam, ka nevajag baidīties, ir jādara un jāuzticas sev. Ļoti liels gandarījums redzēt, ka cilvēkiem patika mana kursa darbi un prieks saņemt atzinīgu novērtējumu. Interesanti redzēt sava darba iznākumu teātrī, kā arī gandarījums, ka par šo varējām pastāstīt starptautiski.”


Foto ŠEIT.

Atpakaļ

Neviens komentārs šim ierakstam vēl nav pievienots.

Zemāk novietotajā laukā, lūdzu ievadiet drošības kodu 2l6s, pretējā gadījumā Jūsu komentārs netiks pievienots:

Nosūtīt

Kalendārs

Dec
17

Senāta sēde

Lielā iela 14, Liepāja, [...]

12:00

Dec
19

LiepU Ziemassvētku sarīkojums

Liepājas Universitāte, Lielā [...]

15:00

Jan
14

Zinātnes padomes sēde

Lielā iela 14, Liepāja, [...]

12:00