Jaunumi:

Arhīvs
08.05.2018, Sabiedrisko attiecību daļa

Stāstīs par sintakses jautājumiem rakstniecībā

Sestdien, 12. maijā, pie Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) dalībniekiem viesosies Liepājas Universitātes (LiepU) Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes profesores Linda Lauze un Diāna Laiveniece, kuras iepazīstinās ar sintakses jautājumiem un analizēs jauno literātu darbus no valodas aspektiem. Pēc nodarbībām paredzētas prozas un dzejas meistardarbnīcas. Interesenti aicināti plkst. 12.00 LiepU, Kūrmājas prospektā 13, 118. telpā.


Linda Lauze runās par vairākiem jautājumiem, kas ir svarīgi teikuma sintaktiskajā izveidē: „Apspriedīsim, kā saistām vārdus un teikuma daļas. Pārrunāsim, kuru locījumu izvēlēties locījumu konkurences apstākļos. Noskaidrosim vārdu secības pamatjautājumus.”


Savukārt par rakstnieku izdomu sintakses līmenī, par rotaļām ar teikumu garumu un īsumu, par motivētu spēlēšanos ar valodas normām un pieturzīmēm kā idejas, noskaņas, izjūtu un sajūtu izpausmes veidu būs iespējas uzzināt Diānas Laivenieces vadītajā nodarbībā. „Daiļliteratūras darbi prozā lasītāju var uzrunāt un ietekmēt ne vien ar ideju, tēliem, sižetu un kompozīciju, ne vien ar trāpīgi izvēlētu vārdu vai frāzi, bet arī ar valodu kopumā, ko visspilgtāk reprezentē teikums, izteikums, to sakopojums rindkopā, tekstā,” saka profesore.


Pēc tikšanās ar L. Lauzi un D. Laivenieci notiks prozas un dzejas meistardarbnīcas, kuras vadīs rakstniece Jana Egle un Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas un PPLA vadītāja, LiepU lektore Linda Zulmane.


PPLA nodarbības un meistardarbnīcas aicināts apmeklēt ikviens, pat ja līdz šim nav bijusi iespēja būt kādā no PPLA organizētajiem pasākumiem.


Projektu „Piejūras pilsētu literārā akadēmija” pārstāv nodibinājums „Via Cultura”, un tas tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, LiepU un Ventspils Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju. Pieteikšanās nodarbībām un plašāka informācija: zlinda@inbox.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve

Kristīne Timermane