Jaunumi:

Arhīvs

Ir skatāma atvērto laboratoriju cikla OPEN LAB izstāde

Liepājā ir uzsākts jauns pasākumu cikls Open Lab (atvērtās laboratorijas), kurās būs diskusijas un radošās darbnīcas jaunajiem māksliniekiem un citiem interesentiem – pieredzējušu mentoru vadībā padziļināti izpētīt kādu globāli aktuālu tēmu caur mākslas praksi.


Pirmais Open Lab ar tēmu  “Augmentētais ķermenis” ir sadarbībā ar jauno mediju mākslas festivālu iWeek. Diskusija norisinājās festivāla laikā 15. novembrī, radošās darbnīcas savukārt notika no 25. līdz 26. novembrim.


Cilvēka dabā ir pastāvīgi censties uzlabot esošo, tiecoties pēc jaunām pieredzēm, to intensitātes un kvalitātes. Izmantojot tehnoloģijas, cilvēks maina ne vien apkārtējo vidi, bet arī savas maņas un fiziskās spējas. Ķermeņa augmentēšana (spēju paplašināšana) no sarežģītām medicīniskām procedūrām kļūst par produktu, kas nopērkams interneta veikalā. Laikā, kad zinātniskā fantastika kļūst par realitāti, ir svarīgi apzināties, kādu nākotni veidojam sev.


Diskusijā tika apspriesti tādi jautājumi kā – vai augmentētais ķermenis ir dabisks cilvēka attīstības posms? Vai arī tas ir jauns rīks sabiedrības kontrolei, kas var radīt jauna veida diskrimināciju un kas to kontrolēs? Kāda ir mākslas un mākslinieka loma šajā procesā?


Diskusiju vadīja māksliniece un pētniece Maija Demitere, tās dalībnieki – Stīvens Fišers (Stephen Fisher, UK) un Klaivs Makkartijs (Clive McCarthy, UK) no Linkolnas Universitātes Lielbritānijā un pasniedzēji no Liepājas Universitātes.            Radošajā darbnīcā – laboratorijā dalībniekiem bija iespēja pieredzējušu mākslinieku vadībā radīt un attīstīt jaunas vīzijas par mūsu ķermeņiem un tā nākotni. Mākslinieku-mentoru lomas ieņēma tādi mākslinieki kā starpdisciplināra un performanču māksliniece Gundega Evelone, mediju mākslinieks un pasniedzējs Kristaps Biters un mākslinieks, kurš darbojas mākslas un zinātnes, biomākslas laukā – Gints Gabrāns.


Darbnīca notika no 25. līdz 26. novembrim, bet darbnīcu rezultāti būs apskatāmi izstādē no 27. novembra līdz 1. decembrim Kūrmājas prospektā 13.


Ieva Vīksne

Open Lab projekta organizatore


Foto ŠEIT.