LiepU maģistri uzklausa gaismu mākslinieku Mārtiņu Feldmani (0)

Simona Laiveniece
Sabiedrisko attiecību daļa
03.11.2017

Foto: publicitātes

Liepājas Universitātes Rakstniecības studiju maģistriem lekciju par gaismu lomu izrādes koptēla veidošanā lasīja Spēlmaņu nakts laureāts, Latvijas Kultūras koledžas bijušais pasniedzējs, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, kurš stažējies gan Gēteborgas operā, gan Kopenhāgenas Teātra institūtā.


Mārtiņu Feldmani sarunai ar maģistrantiem bija aicinājusi Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta pētniece, docente Vēsma Lēvalde studiju kursā “Literatūras un teātra kritika”. Studentes uzzināja ne tikai par gaismu pielietojumu izrādēs, par priekšgaismām, sānu gaismām, virsgaismām un kontrām, bet, saņemot atbildes uz saviem jautājumiem, uzzināja daudz par izrādes tapšanas gaitu.


Mārtiņš Feldmanis labprāt dalījās savās domās par labi un ne tik labi veidotām izrādēm, par to, no kā rodas “radošais kaifs”, par radošās grupas sadarbību, par savu pēdējo darbu Liepājas teātrī pie izrādes “Bella figura”. Studentēm tagad ir vairāk skaidrs, ko teātrī var panākt ar zilo gaismu, un kāpēc retāk tiek lietota zaļā.


 Protams, neiztika arī bez piemēriem par konkrētām izrādēm, kuras gaismu mākslinieks atzīst par īpaši labām. Īpaši Mārtiņš Feldmanis atzīmē savu darbu pie izrādes “Karalis Līrs” Krievu drāmas teātrī, kur saslēgušies visi apstākļi, lai radīšanas process būtu skaists.


Docente Vēsma Lēvalde atzīst: “Šādas tikšanās ar nozares speciālistiem ir nepieciešamas, jo ieskats praksē ir absolūti nepieciešams, lai izprastu teoriju, turklāt Mārtiņš ir viens no nedaudzajiem izcilajiem savas nozares speciālistiem Latvijā.”

Atpakaļ

Neviens komentārs šim ierakstam vēl nav pievienots.

Zemāk novietotajā laukā, lūdzu ievadiet drošības kodu otib, pretējā gadījumā Jūsu komentārs netiks pievienots:

Nosūtīt

Kalendārs

Dec
17

Senāta sēde

Lielā iela 14, Liepāja, [...]

12:00

Dec
19

LiepU Ziemassvētku sarīkojums

Liepājas Universitāte, Lielā [...]

15:00

Jan
14

Zinātnes padomes sēde

Lielā iela 14, Liepāja, [...]

12:00