Jaunumi:

Atpakaļ
-, 21.11.2014

Šovakar aicina uz „iWeek” izstādes atklāšanu un darbu prezentācijām

Starptautiskā jauno mediju mākslas festivāla nedēļa „iWeek” tuvojas noslēgumam un interesenti šovakar pulksten 18:30 tiek aicināti uz izstādes atklāšanu, kurā būs skatāmi „iWeek” darbnīcās tapušie darbi un mākslinieku darbi. Izstādi Kūrmājas prospektā 13, Liepājā (pagrabstāvā, ieeja no Elkoņu ielas) varēs apmeklēt arī22. novembrī no pulksten 10:00 - 14:00, 23. novembrī 11:00 - 16:00.


Nedēļas ietvaros Liepājas Universitātes Mākslas Pētījumu laboratorijā, Kūrmājas prospektā 13 un radošajā telpā „Ideju bode” norisinājās dažādas radošās darbnīcas, kuru rezultātā radītos mākslas darbus varēs apskatīties izstādē, kas tiks atklāta 21. novembra vakarā. Darbnīcās strādāja studenti, topošie un jaunie mākslinieki, jauno mediju eksperti, pētnieki un citi interesenti no Latvijas, Lietuvas, Somijas, Nīderlandes, Vācijas, Ungārijas, Lielbritānijas, Spānijas un citām valstīm. Darbnīcas vadīja Jurijs Landmans (Yuri Landman NL), Greiems Kūpers (Graham Cooper UK), Klaivs Makkārtijs (Clive McCarthy UK), Luīze Lolora (Louise Lawlor UK), Jamilla Fābere (Jamila Faber NL), Adrijs Shokers (Adri Schokker NL), Tibors Kecskess (Tibor Kecskés,HU). Darbnīcās tika izvirzītas sekojošas tēmas - jaunu stīgu instrumentu radīšana, ķermeņa datu vizualizēšana tērpos/kartona kastēs, spontānā arhitektūra, DIY (dari pats) kultūra u.c.


Jau informējām, ka 17. novembrī tika atklāta 6. starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļa "iWeek". Atklāšanā bija iespēja piedalīties sveču liešanamā un latvisku ēdienu gatavošana, kā arī nīderlandiešu mākslienieka Adrija Shokera (Adri Schokker) piedāvātā tradicionālā viņa tautas maltīte. 


Notika mākslinieku Jamillas Fāberes (Jamila Faber) un Greiema Kūpera (Graham Cooper) vadītā pastkartīšu veidošanas performance, kā arī iepriecināja Krisa Heila (Chris Hales) veidotā interaktīvā filma par Liepāju. Īpaši aizraujošu muzikālu piedzīvojumu piedāvāja mākslinieks Jurijs Landmans (Yuri Landman), kura performancē bija dzirdami mūzikas instrumenti, kas izgatavoti no dažādiem ikdienišķiem priekšmetiem. Atklāšanā uzstājās arī pašmāju talanti - mūzikas mākslinieks IVO un audiovizuālā apvienība VOID un TRIHARS.


18. novembrī no pulksten 11:00 līdz 15:00 notika atvērtās darbnīcas bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Pašmāju un ārvalstu mākslinieku vadībā bija iespēja izmēģināt darbošanos ar elektroniku un dažādiem sensoriem, veidojot nelielas interaktīvas instalācijas, iemācīties izveidot alternatīvus mūzikas instrumentus, piedalīties animāciju veidošanā un citās radošās aktivitātēs.


Nedēļas laikā notika mākslinieku prezentācijas, ikvakara TALK&SHOW, kur piedalījās mākslinieki, pētnieki, radošo jomu speciālisti un izglītības veidotāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Nīderlandes, Ungārijas, Lielbritānijas u.c. valstīm.


Ik gadu starptautiskā jauno mediju mākslas festivāla nedēļa iWeek tiek veidota kā platforma jaunām sadarbības formām starp studentiem, lektoriem, profesionāliem māksliniekiem, dizaineriem, kā arī tas ir īstais brīdis viedokļu apmaiņai un jaunu mākslas darbu radīšanai. Tā ir arī iespēja satikties jauno mediju mākslas pazinējiem un tiem, kas par mediju mākslu līdz šim nav interesējušies.

 

iWeek organizēšanu atbalsta:

Valsts Kultūrkapitāla fonds;

Latvijas Valsts meži finansētā “Kurzemes kultūras programma”;

Liepājas pilsētas dome;

Liepājas Kultūras pārvalde;

Erasmus+;

Ārvalstu viesu, pasniedzēju, studentu pašfinansējums un līdzfinansējums.


Informāciju sagatavoja:

Krista Kalnarāja