LiepU Karjeras diena 2012

LiepU Karjeras diena 20122012. gada 16. maijā Liepājas Universitātē norisinājās „Karjeras diena 2012”. Dienas garumā studentiem, skolu jauniešiem un citiem interesentiem tika sniegta iespēja apmeklēt dažādas lekcijas par dažādiem, ar turpmākās darba karjeras izvēli saistītiem jautājumiem.


Lekcijas piedāvāja dažādās jomās strādājoši eksperti:
Kristīne Zabe, Europe Direct informācijas centra un LTRK  (Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera) Liepājas nodaļas pārstāve informēja par plašajām iespējām valodniecības studentiem, kurus perspektīvā saista tulka vai jurista lingvista darbs Eiropas Savienības institūcijās. PREZENTĀCIJA.

                                  

Liepājas Domes Attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Ābols dinamiskā un jauniešus uzrunājošā prezentācijā aicināja izvērtēt un apzināt savu spēju un talantu realizēšanu šeit, Liepājā, pastāstot par pašvaldības turpmākām iecerēm un projektiem pilsētas infrastruktūras un kultūrvides attīstībā.

 

Madars Bitītis, programmas „Iespējamā misija” (turpmāk IM) pārstāvis, pastāstīja par šīs programmas mērķiem un norisi Latvijā, jo daudzi jaunieši līdz šim nebija dzirdējuši un nezināja, kā tieši līderības programma var mainīt vai uzlabot viņu personiskās karjeras plānošanu un/vai pilnveidot viņu studiju procesu. Jāatzīmē, ka IM irradīta, balstoties uz līdzīgu organizāciju pieredzi ārzemēs – Teach for America (ASV) un Teach First(Lielbritānija). Iespējamā misija ir partneris starptautiskā organizāciju tīklā Teach for All.
Undīnes Bušmeisteres prezentācija „Ko sagaida darba devējs un darba ņēmējs?” pulcināja daudzus interesentus, jo bija vērtīgi uzzināt par nepieciešamo dokumentāciju darbā pieteikšanās procesā, intervijas prasmēm un dažādām niansēm, par kurām ikdienā neaizdomājamies, piemēram, par saviem profiliem sociālajos tīklos. Par klausītāju interesi un vajadzību noskaidrot sev būtiskus jautājumus liecināja auditorijas aktivitāte, uzdodot lektorei dažādus jautājumus. U. Bušmeistere ir SIA „Eiro Personāls” vecākā konsultante. PREZENTĀCIJA.Kurzemes Biznesa inkubatora direktors Vilis Brūveris aicināja uzdrīkstēties, lai savu ideju realizētu taustāmā produktā vai pakalpojumā, demonstrējot liepājnieku dibināto uzņēmumu piedāvājumu. V. Brūveris pievērsa klausītāju uzmanību tādu pasaulē slavenu un atpazīstamu uzņēmēju ka M. Zukerberga, S. Džobsa, B. Geitsa vecumam uzņēmējdarbības uzsākšanas laikā, tādējādi akcentējot jaunības meklējumu un maksimālisma posma privilēģijas. PREZENTĀCIJA.


 


Uz diskusiju par izglītības sniegtajām vērtībām un jaunieša patiesas intereses par mācīšanos un pašattīstību aicināja ‘neformālie’, biedrības  „Radi Vidi Pats” pārstāvji un Eurodesk reģionālie koordinatori Liepājā un Kuldīgā Agata Babina un Mārtiņš Mamis. Viņi arī pastāstīja par daudzajām iespējām iesaistīties jaunatne.gov.lv administrētajos projektos jauniešiem.


Ita Gunne no Glaxo Smith Kline Latvia, neskatoties uz nelielo klausītāju skaitu, enerģiski un atraktīvi pastāstīja par minētā uzņēmuma piedāvājumu jauniešiem, izgaisinot mītu, ka lielos farmācijas koncernos nepieciešami tikai darbinieki, kuru līdzšinējā iegūtā vai iegūstamā izglītība saistīta ar medicīnas jomu. Mūsu studentiem būtu svarīgi zināt, ka uzņēmums piedāvā dažāda ilguma prakses iespējas, kā arī piedāvā jauniešiem Nākotnes talantu programmu. Skat. http://www.gsk.lv/karjeras-jauno-talantu-programmas.html un gsk.com
Ilgvars Skrīvers, kurš  ir AS Norvik banka filiāles "Liepāja" vadītājs, savā prezentācijā ne tikai pastāstīja par bankas piedāvājumiem un prakses iespējām, bet arī aicināja praktiski pielietot radošo domāšanu, lai novērtētu faktorus, kas nosaka, piemēram, uzņēmuma veiksmīgu pastāvēšanu un peļņu Liepājā.
Noslēgumā vēlos teikt paldies gan savai atbalsta komandai – Aijai Skibai, Ingai Pūrei, Mārītei Šulcei un Kristīnei Milbergai – gan arī LiepU Saimniecības daļas vadītājai Guntai Atiķei, plānotājai Lilitai Millerei un datortehniķim Pāvelam Rozītim, kuri palīdzēja pasākuma organizēšanā un norisē, kā arī tiem uzņēmumiem, pasniedzējiem, studentiem, skolēniem, kuri piedalījās „LiepU Karjeras dienā 2012”.


Tiekamies „LiepU Karjeras dienā 2013”!

 
Liepājas Universitātes karjeras konsultante 
Aira Klampe
Atpakaļ

Kalendārs

Nov
26

Senāta sēde

Lielā iela 14, Liepāja, [...]

12:00

Dec
03

Zinātnes padomes sēde

Lielā iela 14, Liepāja, [...]

12:00

Dec
10

Studiju padomes sēde

Liepājas Universitāte, Lielā [...]

10:00

x