Nav noteikts

Atpakaļ
06.01.2014

Aicina kļūt par "badiju" jaunajiem ārvalstu studentiem

Līdz š.g. 15. janvārim Liepājas Universitātes (LiepU) studenti tiek aicināti pieteikties kļūt parbadiju kādam no jaunajiem ārvalstu studentiem, kas LiepU pavadīs pavasara semestri.Badijs ir ārvalstu studenta uzticības persona un padomdevējs Latvijā, kas palīdz iejusties universitātes vidē, orientēties pilsētā un tikt galā ar dažādām sadzīves situācijām.


Galvenie badija pienākumi ir regulāri kontaktēties ar viesstudentu pirms ierašanās un studiju laikā, informēt viesstudentu par pasākumiem, kas notiek LiepU un citur, palīdzēt ar dažādām sadzīviskām lietām (iekārtot dienesta viesnīcā, izrādīt pilsētu un palīdzēt iegādāties pirmās nepieciešamības preces u. tml.), kā arī sadarboties ar LiepU Ārzemju sakaru daļu un Studentu padomes Ārējo sakaru virzienu, rīkojot dažādus pasākumus un aktivitātes. Piemēram, rudens semestrī badiji kopā ar LiepU SP organizēja orientēšanās spēli, starpkultūru vakarus, kā arī Ziemassvētku ieskaņu pasākumu ar piparkūku cepšanu.


Taču būt par badiju nenozīmē tikai pienākumus, tie ir arī ieguvumi. Badija statuss sniegs papildpunktus ERASMUS mobilitātes atlases procesā, uzlabosies Tavas valodas prasmes, iegūsi jaunus draugus un starpkultūru pieredzi. Turklāt būt par badiju ir piedzīvojums programma ir lieliska iespēja iegūt jaunus draugus, starpkultūru pieredzi, uzlabot valodu zināšanas u.c.” aktivitātes un pašiniciatīvas. Vita Muča, kuras „aizbildniecībā” bijuši divi ERASMUS studenti, stāsta, ka vislabākā sajūta ir tad, kad tu vairs neesi tikai badijs, bet kļūsti par patiesu draugu. Jo iegūt pilnīgu svešinieku uzticību patiesībā nav viegli, bet viņām tas izdevās – studenti nāca, kad viņiem nebija neviens ar ko parunāt vai viņi nezināja, kā atrisināt kādu problēmu. Turklāt šis laiks ir devis iespēju Vitai atgriezties savās ERASMUS atmiņās un nostiprināt valodas zināšanas.


Ja vēlies kļūt par badiju, tad līdz 15. janvārim aizpildi pieteikuma anketu, kas ir pieejama ŠEIT .  


Pēc pieteikuma saņemšanas ar visiem potenciālajiem kandidātiem sazināsies elektroniski. Jautājumu gadījumā var sazināties pa e-pastu: andra.jurgelane@gmail.com.