Projekti

Atpakaļ
29.06.2010

Liepājas Universitātes mērķstipendiāti izmanto projekta sniegtās iespējas

 

2009. gada augustā Liepājas Universitāte (LiepU) uzsāka projekta „Doktorantūras studiju attīstība Liepājas Universitātē” īstenošanu. Ikvienam LiepU doktorantam un zinātniskā grāda pretendentam ir iespēja piedalīties konkursā, kura rezultātā 10 pretendenti ar augstākajiem vērtējumiem saņem mērķstipendiju vesela studiju gada garumā. 1. un 2. kursa doktorantiem mērķstipendijas apmērs ir 600 latu mēnesī, savukārt 3. kursa doktorantiem un zinātniskā grāda pretendentiem tie ir 800 lati mēnesī. Papildus mērķstipendijai tās saņēmēji gūst lielisku iespēju izmantot arī 1000 latus dalībai dažādās konferencēs un semināros, kā arī lai papildinātu savas zināšanas Latvijā un ārzemēs. LiepU mērķstipendijas saņēmēji šo iespēju labprāt izmanto, jo sekmīgai doktorantūras studiju pabeigšanai un promocijas darba aizstāvēšanai dalība konferencēs un jaunas pieredzes apgūšana ir nepieciešama, tāpēc projekta finansējums mērķstipendiātiem sniedz būtisku atbalstu. 
 
Kopš projekta sākuma mērķstipendiāti ir piedalījušies konferencēs un semināros gan Latvijā (Liepājā, Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē), gan arī ārzemēs. Ārzemēs plašākās aktivitātes ir veikušas divas LiepU mērķstipendiātes. 
 
2009. gada novembrī uz Austriju un vēlāk – arī uz Vāciju – devās valodniecības nozares zinātniskā grāda pretendente Liene Markus-Narvila. Mērķstipendiāte apmeklēja Vīnes Zinātņu akadēmijas Austrijas dialektu un nosaukumu leksikas institūtu, kur strādāja ar leksikogrāfiskajiem materiāliem un pilnveidoja prasmes valodas datu bāzu izmantošanā un izlokšņu vārdnīcu veidošanā. L. Markus-Narvila piedalījās Vīnes Zinātņu akadēmijas organizētajā starptautiskajā kongresā un konferencē. Vācijā mērķstipendiāte apmeklēja Vācu valodas atlanta zinātniskās pētniecības centru Marburgā, kur strādāja ar šī centra materiāliem, kā arī studēja zinātniskos izdevumus Zīgenas Universitātes bibliotēkā. Kā atzīst L. Markus-Narvila, gūtā pieredze ir ļoti nozīmīga viņas promocijas darba „Rucavas izloksnes vārdnīca (leksikogrāfiskais un leksikoloģiskais aspekts)” pabeigšanā.
 
2010. gada janvārī doktora studiju programmas „Valodniecība” 1. kursa doktorante Inga Bliska devās uz Krieviju, Maskavas apgabala Ivantejevkas mācību institūtu, kur piedalījās XIX Krievijas franču valodas skolotāju seminārā. Šajā seminārā piedalījās vairāk nekā 30 augsti kvalificēti universitāšu mācībspēki un zinātnieki no Francijas, Beļģijas, Šveices, ASV, Kanādas, Dānijas un Krievijas. I. Bliska uzsver, ka semināra programmā bija iekļauts ļoti daudzveidīgs tēmu klāsts, nedēļas laikā konferencēs un darbsemināros iztirzātie jautājumi ļāva iepazīt citu valstu situāciju, apzināt jau sasniegto franču valodas apguves jomā. Apspriestā problemātika rosina padziļinātiem pētījumiem un jauniem risinājumiem. I. Bliska augstu novērtē diskusijas darba grupā par mācību grāmatām, kur izskanēja gan argumentēti viedokļi par mācību grāmatu lomu franču valodas apguvē, gan arī analīzes rezultātā tika izstrādāti kritēriji franču valodas mācību grāmatu koncepcijai. I. Bliska atzīst, ka tika gūta vērtīga pieredze par Krievijas un Beļģijas situāciju franču valodas mācībās, grāmatu izdošanas aktualitātēm un procesiem, kā arī iegūti jauni kontakti, ievirzītas sarunas par iespējamo starptautisko sadarbību. Vienu no semināra darba grupām vadīja arī I. Bliska. Mērķstipendiāte saņēma uzaicinājumu nākamajā seminārā iepazīstināt ārzemju speciālistus ar promocijas pētījuma „Franču valodas kā trešās svešvalodas mācību lingvodidaktiskais saturs Latvijā” rezultātiem. 
 
Arī turpmāko mēnešu laikā ir plānota mērķstipendijas saņēmēju dalība dažādos semināros un konferencēs gan Latvijā, gan ārzemēs.

Projekts „Doktora studiju attīstība Liepājas Universitātē” (vienošanās Nr. 2009/0127/1DP/1.1.2.1.2/09/IPIA/VIAA/018) tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem.
 
Projektu atbalsta: