Projekti

Atpakaļ
30.01.2013

Ir izsludināti dažāda veida projektu konkursi

Borisa un Ināras Teterevu fonds izsludina jaunu programmu "Nāc un dari! Tu vari".

Programmas mērķis - sniegt finansiālu atbalstu darbīgām bezpeļņas organizācijām pilsētās un laukos, kuras ar savām rosībām dara bagātu tuvākās apkaimes iedzīvotāju dzīvi, kā arī vajadzības gadījumā sniedz atbalstu līdzcilvēkiem.


Programmas ietvaros finansiālu atbalstu paredzēts sniegt Latvijas biedrībām, nodibinājumiem un reliģiskajām organizācijām, kuras:

  • sniedz atbalstu topošajām māmiņām un jaunajām ģimenēm;
  • savā darbā īsteno iniciatīvas sociālajā, veselības, mūžizglītības, kultūras un apkārtējās vides pilnveidošanas jomā;
  • popularizē aktīvu dzīvesveidu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu dažādām iedzīvotāju grupām;
  • īsteno dzīvnieku aizsardzības pasākumus;
  • radoši īsteno iniciatīvas dažādās kultūras jomās;
  • sniedz nepieciešamos sociālos pakalpojumus vietējās kopienas iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai.


Programmā „Nāc un dari! Tu vari!” Borisa un Ināras Teterevu fonds piešķir finansējumu Latvijā reģistrētām organizācijām, kurām ir stabila un ilglaicīga sadarbība ar vietējo pašvaldību un/vai valsts institūciju un/vai vietējiem uzņēmējiem, un, kuru darbības mērķis ir attīstīt daudzveidīgas iniciatīvas aktīvākai un veselīgākai dzīvei vietējā sabiedrībā. Minimālā fonda piešķīruma (granta) summa – LVL 500; maksimālā summa – LVL 5`000. Vismaz 10% no kopējā projekta finansējuma veido vietējās pašvaldības vai citu organizācijas sadarbības partneru līdzfinansējums.


Projekta ilgums - līdz 24 mēnešiem.


Projektu pieteikumus var iesniegt jebkurā laikā, sākot no 2013. gada 1. februāra.


Plašāku informāciju par programmas nolikumu skatīt Borisa un Ināras Teterevu fonda mājaslapā.

 



Izsludināts konkurss par Latvijas Tautas frontes 25 gadu jubilejas pasākumu īstenošanu Latvijas reģionos.

Kultūras ministrija (KM) ir izsludinājusi atklātu projektu konkursu par līdzfinansējumu Latvijas Tautas frontes (LTF) 25 gadu jubilejas pasākumu īstenošanai. Konkursa mērķis ir, sadarbojoties „atmiņas institūcijām” (muzejiem, bibliotēkām, arhīviem) un izglītības iestādēm, Latvijas reģionos veidot tematiskās izstādes, kas palīdzēs apzināt un popularizēt LTF darbību un ar to saistītos kultūrvēsturiskos materiālus. Tematiskās izstādes ļaus izjust jubilejas gaisotni ne tikai Rīgā, kur notiks centrālie pasākumi, bet visos Latvijas reģionos.


Tematiskās izstādes un pasākumus organizēs bibliotēkas, muzeji, arhīvi, kuru tīkls aptver visu Latviju. Tāpēc KM, izsludinot atklātu projektu konkursu, aicina akreditētus pašvaldību, autonomos un privātos muzejus, pašvaldību publiskās bibliotēkas un Latvijas Nacionālo arhīvu, kā arī izglītības iestādes, kurās ir muzeji, pieteikties līdz šā gada 20. februārim.


Izmantojot projektu konkursam paredzēto 60 000 latu līdzfinansējumu, ir plānots, ka Latvijas „atmiņas institūcijās” tiks izveidotas vismaz 30 tematiskās izstādes. Projekta ietvaros pieprasītais valsts budžeta finansējums nedrīkst pārsniegt vairāk kā 80% no projekta kopējām izmaksām.


Šo izstāžu mērķauditorija būs skolu jaunatne, savukārt projektu veidošanā piedalīsies arī skolu muzeji. Paredzēts, ka visos jubilejas pasākumos aktīvi iesaistīsies gan vēsturisko notikumu dalībnieki un aculiecinieki, gan paaudze, kura dzimusi neatkarīgās Latvijas laikā.


Ar plašāku informācija var iepazīties KM mājaslapā sadaļā „Konkursi”. Tālrunis informācijai: 67330301.


Jau ziņots, ka pagājušā gada 27. novembrī valdībā izskatīja informatīvo ziņojumu par LTF 25 gadu jubilejas pasākumiem un lēma par finanšu līdzekļu piešķiršanu. Ar LTF jubileju saistīto pasākumu mērķis ir pārliecinoši un ilglaicīgi apspoguļot Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanas vēsturisko nozīmību, kas ir akcentējama gan LTF jubilejas reizē, gan arī popularizējama ikdienā. Pasākumu mērķis ir arī parādīt LTF izšķirošo lomu Latvijas neatkarības atjaunošanā, atzīmējot, ka tieši šis laiks apliecināja sabiedrības spēju apvienoties un uzņemties atbildību kopēju ideālu sasniegšanā.


Lai sagatavotos Latvijas valstij nozīmīgajai gadskārtai, ko atzīmēs 2013. gadā, ar Ministru prezidenta rīkojumu tika izveidota darba grupa, kura izvirzīja četrus prioritārus pasākumus: pamatekspozīcijas izveide LTF muzejā, tematisko izstāžu organizēšana, grāmatas izdošana un dokumentālas filmas uzņemšana par LTF darbību.

 



Latviešu fonds izsludinājis 2013. gada pieteikuma konkursu

Latviešu Fonda mērķis ir veicināt latviešu kultūras, mākslas un izglītības attīstību, piešķirot līdzekļus attiecīgajiem projektiem. Latviešu Fonda līdzekļi sastādās no Fonda dalībnieku iemaksāta kapitāla augļiem un citiem ziedojumiem.


Gadskārtējais projekta pieteikšanas termiņš sākās janvārī. 2013. gada projekta pieteikšanas termiņš beidzās ar 2013. g. 1. martu. Šogad, pilnsapulcē tika lemts, ka Latviešu Fonds atvēlēs projektiem $30,000: $10,000 mazajiem un $20,000 lielajiem. Projekti, kas pieprasa no LF mazāk par $2,000 tiek saukti “mazie projekti” un Latviešu Fonda padome savā aprīļa valdes sēdē izlems, kuriem tiks piešķirta nauda un to arī paziņos. Tie projekti, kas pieprasa vairāk par $2,000 tiek saukti “lielie projekti” un par tiem balsos visi LF biedri. Neviens projekts nevar prasīt no LF vairāk par $10,000. Pieprasītā summa no Latviešu Fonda nedrīkst pārsniegt 50% no projekta īstenošanai nepieciešamās kopsummas. Pilnsapulce nolēma, ka Latviešu Fonds neliks balsošanā vairāk par 10 projektiem. Balsošanas rezultāti būs zināmi ne vēlāk par pilnsapulci, kas notiks 2013. g. rudenī (datums un vieta sekos.)


Kādus projektus pieņem izvērtēšanai?

Latviešu Fonda padome pieņem izvērtēšanai projektus, kas ir iesniegti pieteikuma termiņa ietvaros un atbilstoši pieteikuma norādījumiem, un kas saistīti ar vismaz vienu no sekojošām nozarēm:

  • Latvisku izglītību un audzināšanu veicinošs pasākums.
  • Latviešu mākslas, literatūras vai daiļamatniecības projekts.
  • Zinātnisks darbs, kas saistās ar latviešu tautu, zemi vai vēsturi.
  • Kultūras pasākums ar nozīmi latviskajā dzīvē.
  • 2013. gada konkursā Fonda dalībnieki vēlas vairāk saņemt projektu pieteikumus, kas atspoguļo un dokumentē latviešu trimdas vēsturi vai kultūras dzīvi.


Kādus projektus nepieņem izvērtēšanai?

  • Politisks, militārs vai vienas konfesijas pasākums.
  • Pieteikums no personas vai organizācijas, kas nav vēl īstenojuši agrāk atbalstītu Latviešu Fonda projektu, vai nokārtojuši saistības ar iepriekš saņemto pabalstu.
  • Pieteikums no personas, kas nav godīgi rīkojusies projektu pieteikšanā vai izpildīšanā.
  • Pieteikums no pieteicēja Latvijā, kas neatbilst Latvijas likumdošanai par pabalstu saņemšanu no bezpeļņas organizācijām.
  • Pieteikums par saimniecisku (peļņas) pasākumu, konkursu, vai pastāvīgu sarīkojumu.
  • Pieteikums ar atpakaļejošu datumu, resp. projekts, kas jau ir paveikts.


Projekta konkursā ir šādi vērtēšanas kritēriji:

  • Projekta aktualitāte jeb laikmetīgums.
  • Projekta ieguldījums Latviešu Fonda mērķiem.
  • Projekta atbilstība šī gada projekta konkursa prioritātei.
  • Pieteikums pārliecina par projekta kvalitatīvu īstenošanu.
  • Budžeta precizitāte un pamatojums.
  • Projekta atsauksmju pārliecinātība un pamatojumi.
  • Latviešu Fonda dalībnieku ieinteresētība projekta īstenošanai.
  • Projekta kvalitatīvā vērtība salīdzinot ar pārējiem iesniegtiem pieteikumiem.


Kā pieteikt projektu?

Pieteicējām jāaizpilda divas anketas: projektu pieteikšanas veidlapa (Pieteikuma veidlapa) un konkursa pavadvēstule (Pavadvēstule). Norādījumus un veidlapas var arī pieprasīt no projektu lietveža, pieteikumi@gmail.com. Projekta pieteicējs ir persona, kas ir atbildīga par projekta īstenošanu un finansēm. Projektu var pieteikt arī kādas organizācijas uzdevumā. Katrs pieteicējs drīkst iesniegt tikai vienu pieteikumu gadskārtējam projektu konkursam.


Pieteikuma anketa jāaizpilda mašīnrakstā vai datorrakstā, japaraksta un jāiesniedz kopa ar pavadvēstuli, atsauksmēm un pielikumiem gan elektroniski, gan nosūtot oriģinālus pa pastu. Sevišķa uzmanība jāpievērš budžetam, lai tas būtu precīzs un pamatots. Latviešu Fonda padome nepilnīgus pieteikumus nepieņem.


Par projektu konkursu Latviešu Fonda padomē ir atbildīgi projektu vadītāji Ints Dzelzgalvis un Renāte Kenney. Tiklīdz projektam ir piešķirts atbalsts, par to atbildību pārņem aktīvo projektu vadītāja Aija Mazsīle.


Pabalsta piešķiršana un pieteicēja saistības

Par pabalsta piešķiršanu mazajiem projektiem lemj Latviešu Fonda padomes kārtējā sēdē, kas notiek aprīlī, un piešķirto pabalstu var saņemt, sākot ar maija mēnesi. Mazais projekts ir jāīsteno un pabalsts jāizmanto viena (1) gada laikā pēc piešķiršanas datuma.


Par lielajiem projektiem balso visi Fonda dalībnieki. Balsošanas rezultāti būs zināmi ne vēlāk par Fonda gadskārtējo pilnsapulci, kas parasti notiek septembra beigās vai oktobra sākumā. Lielos projektus ir jāīsteno un pabalsts jāizmanto trīs (3) gadu laikā.


Ja projekts aizkavējas vai ārkārtējā gadījumā pieteicējam ir projekts jāatliek, tad pieteicējam ir jāiesniedz rakstisks lūgums Fonda aktīvo projektu vadītājai projekta izpildīšanas termiņu pagarināt. Ja tas ietekmē izdevumus, jāiesniedz pārstrādāts budžets apstiprināšanai.


Katram projekta izpildītājam jāiepazīstas ar norēķina noteikumiem, kas atrodams LF mājas lapā http://www.latviesufonds.info/index.php?p=8908&lang=1525&pp=12414. Lai pabalstu saņemtu, projekta pieteicējam ir jāziņo Fonda aktīvo projektu vadītājai, ka projekts ir īstenots kā norādīts atbalstītajā pieteikumā, un jāiesniedz rēķins/kvīts(angļu valodā “receipt of payment”) vai tāme (angļu valodā “estimate”). Aktīvo projektu vadītājs pārbauda, vai izdevumi atbilst atbalstītā pieteikuma budžetam, to apstiprina un nodod rīkojumu Fonda kasierim, kas pabalstu izmaksā. Lūdzam kārtīgi iepazīties ar norēķina noteikumiem; bez atskaites iesniegšanas atbilstoši noteikumiem, nauda netiks izmaksāta.


Projektu nobeidzot, pieteicējam ir:

  • jāiesniedz gala projekta atskaite par visu paveikto, kā arī vērtējums par gala rezultātu;
  • jāiesniedz visi norēķini ar parakstītu budžeta pārskatu par visu pabalsta summu;
  • jāapstiprina, ka, projektu īstenojot, Latviešu Fonds ir popularizēts un pieminēts redzamā vietā un veidā, piemēram grāmatas priekšvārdā un Latviešu Fonda simbols - Austras koks, ko var atrast Fonda mājas lapā - ir ievietots visos publicējamos materiālos, piemēram sarīkojuma programmā vai attiecīgajā mājas lapā;
  • jāapstiprina, kur glabās aprīkojumu vai inventāru, kas iegādāts ar Latviešu Fonda atbalstu;
  • jānogādā viens eksemplārs no projekta gala produkta - grāmata, manuskripts, programma, skaņu vai videolente Latviešu Fonda aktīvo projektu vadītājam, kā arī Latvijas Nacionālajai bibliotēkai. Fonds priecāsies saņemt interesantus materiālus (foto, video, dokumenti, u.c.) par projektu, ko var ievietot Fonda mājas lapā, apkārtrakstā, u.c.


Projekta pieteikšanas termiņš un iesniegšana

201. gada projekta pieteikšanas termiņš ir tā gada 1. marts. Pieteikuma komplekts - veidlapa, atsauksmes un saistības ar oriģināliem parakstiem jānogādā gan elektroniski, gan pa gaisa pastu Latviešu Fonda projektu vadītājiem. Jauno projektu vadītāji 2013. gadam ir Ints Dzelzgalvis un Renāte Kenney. Pasta zīmogs un e-pasta datums nedrīkst būt vēlāks par 2013. gada 1. martu.

Ja ir citi pielikumi, piemēram, izdevumu tāme vai kopija no organizācijas reģistrācijas apliecības, tos arī var pievienot vai nu e-pastam vai sūtīt pa gaisa pastu kopā ar pieteikumu, atsauksmēm un saistības dokumentu.

2013. gada projekta pieteikums jānosūta uz e-pasta adresi pieteikumi@gmail.com


Pieteikuma komplekts jāsūta uz adresi:

 

Latvian Foundation
P.O. Box 28696
Oakdale, MN 55128 USA

 

Plašāka informācija pieejama Latviešu Fonda mājas lapā. Latviešu Fonda mājas lapā var iepazīties arī ar iepriekšējos gados atbalstīto projektu sarakstiem.