Projekti

Atpakaļ
23.07.2009

Liepājas Universitāte piesaista vairāk kā vienu miljonu eiro

Liepājas Universitāte šodien, 21. jūlijā, ir parakstījusi finansēšanas līgumu projektam „Jauno mediju mākslas izglītības attīstība Liepājā”, kas tiek finansēts no Eiropas ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta. Kopējās projekta izmaksas ir 398 442,00 EUR. 
„Atbalstītais projekts ir otrās kārtas projekts, jo jau šī gada martā uzsākām realizēt jauno mediju mākslas projektu no šī paša finanšu instrumenta, piesaistot 748 892 EUR. Līdz ar to kopumā tuvāko gadu laiku jauno mediju mākslas izglītības attīstībai Liepājas Universitātē tiek un tiks ieguldīti vairāk kā miljons eiro,” stāsta studiju programmas direktore Aija Druvaskalne-Urdze.
Projektā „Jauno mediju mākslas izglītības attīstība Liepājā” paredzēts iegādāties studiju un pētniecības tehniku, attīstīt mācībspēku kvalifikāciju, izveidot doktora studiju programmu jauno mediju mākslā un attīstīt sociālo partneru tīklu, kas ir būtiski izglītības kvalitātes paaugstināšanā.
Savukārt martā uzsāktajā projektā „Jauno mediju mākslas izglītības izveide un attīstība Liepājā” šī mēneša laikā tiks uzsākti renovācijas darbi Kūrmājas prospektā 13, izveidojot mūsdienīgu studiju vidi jauno mediju mākslas izglītības studentiem. Tāpat paralēli starptautiska darba grupa strādā pie maģistra studiju programmas izveides jauno mediju mākslā.
„Pašlaik projektu finansējums ir viens no veidiem, kā mēs varam nodrošināt Universitātes attīstību arī šādos apstākļos. Jauno mediju māksla ir viens no tādiem piemēriem, kaut arī darbs projektos nenozīmē salikt rokas klēpī, bet gluži otrādi -  strādāt un risināt problēmas divtik intensīvi,” uzsver Liepājas Universitātes rektors Oskars Zīds.