Liepājas Universitāte saņem elektromobili

Liepājas Universitāte ir starp tām iestādēm, kuras 2014. gada nogalē saņem elektromobili, kura iegāde ir notikusi Klimatu pārmaiņu finanšu instrumenta konkursa „Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā–atbalsts elektromobiļu un to uzlādes infrastruktūras ieviešanā” ietvaros. Saskaņā ar publiskā iepirkuma konkursa rezultātiem elektromobili Liepājas Universitātei piegādā SIA "Møller Auto", savukārt tas tiks izmantots pētījumiem par elektromobiļu ekspluatāciju Latvijas apstākļos, lai izstrādātu optimālu risinājumu tā efektīvai ekspluatācijai Latvijas apstākļos. Projekta īstenošana veicinās SEG emisiju samazināšanu, kas ir svarīgi blīvi apdzīvotām vietām Latvijā.


Projekta vadītājs Jānis Letinskis uzsver, ka sagādātais elektromobilis nodrošinās ne tikai pētījumu veikšanu turpmākos piecus gadus, bet būs kā moderns uzskates līdzeklis studiju procesā. Liepājas Universitāte jau otro gadu īsteno studiju programmu „Mehatronika”, kuras programmas direktors Dr. sc. ing. Armands Grickus ir projekta vadošais pētnieks.


16. decembrī Liepājas Universitātes jauno elektromobili varēja aplūkot laukumā pie augstskolas Lielā ielā 14, un laikā no pulksten 14.00 līdz 14.30 uz jautājumiem par elektromobili, tā iespējām un pielietojumu atbildēja nozares speciālisti un projekta vadītājs. Neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem elektromobili bija ieradušies aplūkot, gan cilvēki, kuriem elektrība un elektronika ir sirdslietas un profesionāla darbība, interesenti, kuri labprāt izmantoja iespēju iekāpt jaunā automašīnā, studenti, mācībspēki un arī Liepājas viesi no Vācijas. Galvenokārt interese bija par automašīnas uzlādi, enerģijas patēriņu, ietilpību un tehniskas lietas un parametri.


Atpakaļ

Kalendārs

Nov
26

Senāta sēde

Lielā iela 14, Liepāja, [...]

12:00

Dec
03

Zinātnes padomes sēde

Lielā iela 14, Liepāja, [...]

12:00

Dec
10

Studiju padomes sēde

Liepājas Universitāte, Lielā [...]

10:00

x