Bibliotēka

Atpakaļ
19.04.2013

Bibliotēku nedēļa

Bibliotēku nedēļas ietvaros no 22.-25. aprīlim LiepU mācībspēkiem un studentiem piedāvājam iespēju noskatīties elektronisko resursu lasītavā (Lielā ielā 14-105.telpa) pieejamās mācību filmas.

LVA īstenotajā ESF projektā „Atbalsts valsts valodas apguvei un bilingvālajai izglītībai” ir izveidotas mācību filmas, kas piedāvā skolēnam un skolotājam mūsdienīgus mācību materiālus. Šīs filmas palīdzēs dažādot mācību paņēmienus stundā un veicinās skolēnu interesi par latviešu valodu, literatūru un kultūru.

22.aprīlī plkst.16:00 -16:30 
Mācību filma „LV ziņas” (7. –12. klasei) stāsta par latviešu valodu kā valsts valodu, tās nozīmi katra Latvijas valsts iedzīvotāja dzīvē. Filma veidota kā reāls ziņu raidījums, kurā darbojas gan īsts diktors, gan studijas viesi un eksperti. Skolēniem saprotamā valodā tiek izstāstīts par tām institūcijām Latvijā, kuras rūpējas par valsts valodas stiprināšanu. Tiek parādīts, kā latviešu valodu, tās apguvi uztver Latvijas iedzīvotāji un cittautieši, kas savu dzīvi saista ar latviešu valodas studijām gan Latvijā, gan citās valstīs. (26 min.)

22.aprīlī plkst.16:30 -17:06
Mācību filma „Viņš Viņa Valodiņa” (7. –12. klasei)  ir notikumiem bagāts stāsts par valodu kā universālu līdzekli ceļā uz otra cilvēka sirdi, ceļā uz draudzību. Filma veidota no septiņām asprātīgām epizodēm. Filmas galvenie varoņi - Humanitāro zinātņu fakultātes studente Anna, jaunais dzejnieks, students Valters un students, breika dejotājs Aleksandrs (pēc tautības krievs, bet lieliski iejuties latviešu vidē) - novērtē latviešu valodas prasmju un zināšanu nepieciešamību  ikdienas dzīvē un savas karjeras izveidē. (36 min.)

24.aprīlī plkst.16:00 -17:00
Mācību filma „Latviešu rakstnieku muzeji” (5.–12. klasei) veidota no 6 epizodēm, kurās parādīti latviešu literātu muzeji (Kr. Barona, K. Skalbes, A. Čaka, O. Vācieša). Filmā muzejnieku stāsti atklāj rakstnieka personības šarmu un palīdz izprast katra autora veikuma savdabību. Tajā akcentēts, ka muzejs nav sastindzis un garlaicīgs, bet gan dzīvs, tas pulcina jaunus cilvēkus uz sarunām un radošu kopā būšanu. (60 min.)

25.aprīlī plkst.16:00 -17:08
Mācību filma „Piebalgas kultūras mantojums” (10. –12. klasei) veidota no četrām epizodēm, kuras sniedz ieskatu Piebalgas vēsturē un palīdz izprast šī novada kultūrvides attīstību no 13. gadsimta līdz mūsdienām. Filma atklāj brāļu Kaudzīšu romāna „Mērnieku laiki” nozīmi latviešu literatūrā un iepazīstina ar izciliem Piebalgas kultūras darbiniekiem. (68 min.)


23.aprīlī plkst.16:00 – ciklā "Izglītības informatīvā nodrošinājuma iespējas": 
Datu bāzes TŪRISMA BIZNESS iespējas. 
Par izmēģinājuma datubāzēm University Library Online  un BiblioRossica.



Elektronisko resursu lasītavā ir pieejamas arī citas mācību filmas:

Mācību filma „Personības. Laiks. Vide” (10.-12.klasei) (60 min.)
Mācību filma literatūrā ir veidota no sešām patstāvīgām epizodēm par radošiem grupējumiem – Dzelmes grupu, Zaļo vārnu, Franču grupu, Elles ķēķi, Kazu un Orbītu. Katra no epizodēm koncentrētā veidā izstāsta par to, kā radoši cilvēki ir centušies apvienot spēkus jaunas mākslinieciskas patiesības vārdā vai arī tikuši kopā saistīti laikmeta pretrunīgajās un pat dramatiskajās norisēs. Stāsti ir vizuāli atšķirīgi, datoranimācija atdzīvina fotogrāfijās fiksēto, dzejnieku ielasītie pašu dzejoļi un muzikālais noformējums emocionāli papildina stāstījumu. Veidojot īsfilmas, iedziļinājāmies, lai spētu izcelt tam laikam raksturīgo vizuālo identitāti, lai kustīgās bildes palīdz daudzslāņaināk iepazīt saturu, dziļāk iesēsties skatītāja uztverē. Īsfilmiņa par Dzelmes grupu, kas darbojas 20. gadsimta sākumā ir kardināli atšķirīga no īsfilmas par mūsdienu tekstu grupu „Orbīta”. Mācību filma ir paredzēta vidusskolēniem, bet par saistošu un interesantu to atzīst daudz plašāka mērķauditorija.

Mācību filma "Latgales kultūras mantojums" (10.-12.klasei) (56 min.)
Filma ir audiovizuāls stāsts par latgaliski rakstošiem autoriem. Tā tapusi ES projekta ietvaros, lai atbalstītu valsts valodu un bilingvālo izglītību. Mācību filma "Latgales kultūras mantojums" ir veidota, lai skolēniem un skolotājiem piedāvātu mūsdienīgu mācību materiālu par latgaliešu literatūru un pilnīgotu mācību procesu, dažādojot mācību metodiku un veicinot skolēnu interesi par latgaliešu kultūru.
Filmas operators ir Gvido Skulte, scenārija autori - Alvis Lapiņš un Valentīns Lukaševičs, režisors konsultants - Varis Brasla.